Nová staniční budova byla uvedena do provozu roku 1924 a po té došlo k demolici staré nádražní budovy i přilehlých skladů. Dnes je zde několikanásobně více kolejí. Vyfocení této fotky nám dalo pěkně zabrat.

Nejdřív musela moje mamka domluvit s ředitelem ČMKS holdinks, aby nás vpustili do objektu a mohli jsme tam fotit. Ono je totiž v celém objektu přísně zakázáno fotit. Když to bylo domluvenu pujčili jsme si od profesorky foťák a na omluvenku od rodičů jsme opustili školu a vydali se na lov. Začalo to tím, že jsme půl hodiny čekali na pana Stránskýho, který nám měl dělat průvodce. Když přišel šli jsme s ním do kanceláře kde nám ukázal kde co pravděpodobně je a odkud by se to dalo vyfotit. Asi po čtvrt hodině jsme došli na místo, odkud to můžeme vyfotit, ale zjistili jsme, že to bylo foceno z trochu nižší perspektivi než kam jsme mohli nejníž vylézt. Tak jsme jeli dost pochybným výtahem nahoru do čističky a fotili. Okno, z kterýho jedinýho by to bylo přesně se to fotit nedalo, protože bylo zapráskané nějakými svinčiky a ke všemu bylo zablokovaný tak, že se nedalo otevřít. Museli jsme do vedlejšího okna z kterýho jsme se vykláněli a snažili zachytit co nejpřesněji jak to bylo foceno před X lety. samozřejmně jsme se museli nejdřív k tomu oknu prohrabat zkumavkama s vodou aby se to okno dalo otevřít.

Výsledek bohužel není 100%, ale i tak si myslím, že byl úspěch už to, že jsme se dostali do míst, kam se normálně člověk nedostane.