Domek se nachází v obci Ostojkovice v Jihočeském kraji. Je to obce se selskými staveními a kaplí uprostřed vsi. Dům je jednopatrový a má tvar podlouhlého obdélníku.
V přízemí se nachází 3 okna, v 1. patře také tři. Rámování oken je bílé. Domek má bílou brizolitovou omítku. Střecha, která se na obrázku nenachází celá, je pokrytá červeným eternitovým materiálem. Z každé strany fotografie jsou v oplocené zahrádce dva keře. Před zahrádkou se nachází zbytky stavebního materiálu. Po pravé straně stojí auto Škoda 1000. Dům je zespoda, do výšky půl metru, obložen obklady. Na pravé spodní straně domu jsou dvířka k elektrickému měřiči. Dům je po krov vysoký 7 metrů. Fotografie je černobílá a je z roku 1981.

Domek je jednopatrový a má tvar podlouhlého obdélníku.V přízemí se nachází 3 okna, v prvním patře také tři.Rámování oken je hnědé.Domek má bílou brizolitovou omítku. Střecha je pokryta červeným eternitovým materiálem. Na pravé straně oplocené zahrádky se nachází keř - bez černý. Před zahrádkou je stavební materiál-písek, zámková dlažba a hlína. V hlíně už začal růst plevel.Uprostřed zahrádky stojí bílá socha panny. Po levé straně se nachází hlavní uzávěr plynu.Mezi prostředním a pravým oknem je odvod páry z digestoře. Fotografie je focená v dopoledních hodinách.V prostředním okně prvního patra je teploměr. U levého okna v přízemí je schránka na noviny. Fotografie je barevná a je z roku 2006.

Rámování oken je odlišné. V dolní části byl postaven hlavní uzávěr plynu. Přibylo stavebního materiálu. V zahrádce stojí socha. Keř na levé straně byl pokácen.Na pravé straně zase keř vyrostl a překryl stromy vzadu.Na staré fotografii se nachází auto Škoda 1000.Zrenovovaný dům je podle mě lepší než ten starý.

Domek bude pořád ve stejném stavu ne-li lepším. Bude se spravovat plot, místo železného tam bude dřevěný. Strom na levé straně nové fotografie se pokácí. A po pravé straně vyroste nový. Stavební materiál před zahrádkou zmizí a použije se na opravu dvora.