Na místě nárožních domů byl postaven  v roce 1943 hotel Cristal s travertinovým obkladem. Příklad toho, jak je  někdy  velmi obtížné skloubit potřeby nové doby, ovlivněné hospodářským rozmachem, s ochranou kulturního dědictví . Vzadu vidíme poutní místo Poušť s barokním kostelíkem sv. Jana Nepomuckého / 1769 /, kde je i rodinná hrobka Desfoursů.

Prvotřídní turistickou atrakcí by měl dnes Železný Brod,kdyby se na náměstí dochovala  krásná roubená radnice ze 17 stol.Radnice ale roku1890 vyhořela.Místo ní byla postavena zděná radnice v novorenesančním slohu.

Železný Brod je od19stol. střediskem domáckého sklářského průmyslu.Střední průmyslová škola byla zařízena v Železném Brodě v r.1920,ale odpovídající prostory pro výuku získala teprve v .r 1925 po dostavění vlastní školní budovy.Mohutná hmota oblektu zasazená do svahu je dodnes v panoramatu města nepřehlédnutelná.Studenti školy,vedený svými učiteli a sklářskými výtvarníky často zvučných jmen(např.Jaroslav Brychta a Stanislav Libenský.),se zůčastňovali na různých soutěžních přehlídek a výstav po celém světě.Šířili slávu českého sklářství,jež se stalo jedním z našich nejdůležitějších exportních odvětví.