Libošovice je malá vesnička v jižní části Českého ráje ležící 3 km severozápadně od města Sobotky a na samém konci Královéhradeckého kraje.

Pod obec Libošovice náleží ještě 9 dalších obcí a asi 15 samot. Turisticky známá starobylá okrouhlice Vesec, vedle Podkost s mohutným zachovaným gotickým hradem, snad ještě starší Nepřívěc s vyhlášenou poutní tradicí, za lesem ukryté Malechovice, na kopečku Rytířova a Malá Lhota, pod nimi Pleskoty a v kosteckých lesích ukryté Dobšice s Mezilužím. A samoty s malebnými jmény Dehetník, Kouta, Krátkověko,Krupníkov, Křečkov, Na Písku, Na Lištici, Plakánek, Semtiny, Tři zuby, Zahájí, Záhorsko, Zálesí, Žďánek atd. V současné době zde žije necelých 500 obyvatel.

První známá zmínka o obci se objevila okolo roku 1353.

Okolí zdejších obcí nabízí nespočet turistických atrakcí. Cyklostezky a značené turistické trasy, každou sezónu zde fungují turistické autobusy.

V obci stále funguje mateřská škola, pošta, sbory dobrovolných hasičů, myslivecké sdružení, kterým vděčíme za bohatý společenský život. Například se zde pořádá několik turnajů v mariáši, v nohejbalu i fotbalu. V místním Hotelu Český Ráj se koná každý rok několik plesů.Za první republiky v období prázdnin bylo běžné potkat zrána v Libošovicích básníka Fránu Šrámka,spěchajícího ze Sobotky do plestského údolí,kde měl u lávky přes Žehrovku své oblíbené koupaliště.Teprve na zpáteční cestě  pozdním opoledni se v obci zastavil na delší dobu,aby ve zdejším Mrázkově hostinci uhasil žízen.Libošovickou dominantou je vysoká věž kosrela sv.Prokopa,jež byla přistavěna k pozdně gotickému kostelu až v 19.stol.Nedaleko odtud,při cestě na hrad Kost,stával ještě jiný nepřehlédnutelný orientační bod,téměř 300 let stará Semtinská lípa.27.května r.2000 bylo mnoho smutných lidí.V tento den totiž strom padl při prudké vichřici.